Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį. T. A. Edison

Sveiki, Svečias
Prisijungimo vardas: Slaptažodis: Prisiminti mane
  • Puslapis:
  • 1

TEMA: makrokomandos rašymas

makrokomandos rašymas prieš 2 m. 6 mėn. #1

• valdas
  • valdas avataras
  • Neprisijungęs
  • Naujokas
  • Žinutės: 6
  • Gauta padėka 1
  • Reputacija: 0
Sveiki,
sugalvojau pradėti rašyti makrokomandas. Aprašiau formos mygtuką ir kai paleidžiu demo viskas tvarkoje. tačiau aš noriu, kad ši forma man suveiktu ir darbo lape, pasirinkus makro pavadinimą. O čia ji jau ir nesuveikia. (t.y. nepasirodo). Aš nežinau kaip formą aprašyti pacioje makro. Gal neaiškiai parašiau.
Paskutinis taisymas: prieš 2 m. 6 mėn. nuo valdas.
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

makrokomandos rašymas prieš 2 m. 6 mėn. #2

• Aushrine
  • Aushrine avataras
  • Neprisijungęs
  • Dalyvis
  • Žinutės: 20
  • Gauta padėka 5
  • Reputacija: 1
Sveiki, valdai ;)

Visas sukurtas makrokomandas patogiausia saugoti vienoje vietoje ir prireikus išsikviesti konkrečią iš nurodytos saugyklos. Ši saugykla yra Personal Macro Workbook (asmeninė makrokomandų knyga), makrokomandas įrašome specialiai joms skirtoje Personal.xls, kuri saugoma XLStart aplanke. Joje saugomas makrokomandas galite iškviesti bet kada iš bet kurios darbo knygos. Ši asmeninė makrokomandų knyga paprastai yra paslėpta. Galima pamatyti ją prieinamą peržiūrai ir redagavimui nurodžius View-> Windows-> Unhide komandą ir jos dialogo skydelyje dukart spragtelėjus Personal.xls knygos vardą.
Failus su makrokomandomis saugoti kaip Excel Macro-Enabled Workbook. Kitais atvejais visos makrokomandos išsitrina.

Ar atsakiau į klausimą?
Paskutinis taisymas: prieš 2 m. 6 mėn. nuo Aushrine.

makrokomandos rašymas prieš 2 m. 6 mėn. #3

• valdas
  • valdas avataras
  • Neprisijungęs
  • Naujokas
  • Gauta padėka 1
Sveiki, Aushrine,
Dėkui už gerus norus. Tai ką jūs parašėte man labai pravers ateity.. o tai jeigu as sukuriu makro ir įrašau failiuką, poto pernešu jį į kitą kompą, tai makro nepersineša?

Bet mano klausimas truputį kitoks buvo, gal galit man parasyt makro pradžią, kurioj būtų formos iškvietimas.. as kai sukuriu naują makro ir įeinu į redagavomo režimą (sub pavadinimas()), aš susirandu userForm ir susikuriu kokį nors mygtuka, čia nesvarbu. Ir kaip toliau, kad aš tą mygtuką matyčiau darbo lape? Va čia mane domina...
Uch daug prirašiau....

makrokomandos rašymas prieš 2 m. 6 mėn. #4

• Aushrine
  • Aushrine avataras
  • Neprisijungęs
  • Dalyvis
  • Gauta padėka 5
Jei išsaugosite failą su .xlsm plėtiniu (Excel Enabled-Macro Workbook), failas turi persinešti su visomis makrokomandomis ;)

Pradedant kurti makrokomandas reikia iš pradžių Excelyje išsikviesti Developer langą, kuris iškviečiamas tokiu būdu: File-> Options-> Customize Ribbon ir uždėti varnelę ties Developer. Sukūrus makrokomandą eikite į Developer kortelę ir ten pasirinkite Controls->Insert->Button. Atsiras žymeklis su +, jį tempiant iššoka langas Assign Macro, iš sąrašo pasirenkite komandą, kurią norėsite vykdyti ;)

Prikabinu failiuką kaip pati mokaus ;) Ar tokio mygtuko norėjot?

Šiaip labai lengvai suprantamas pradžiamokslis yra čia:
www.excel-easy.com/vba/create-a-macro.html
Paskutinis taisymas: prieš 2 m. 6 mėn. nuo Aushrine.

makrokomandos rašymas prieš 2 m. 6 mėn. #5

• valdas
  • valdas avataras
  • Neprisijungęs
  • Naujokas
  • Gauta padėka 1
Taip, kaip tik man reikia tokio mygtuko. Tik niekaip nesupratau ir neradau kur tas mygtukas yra aprašytas...

makrokomandos rašymas prieš 2 m. 6 mėn. #6

• Aushrine
  • Aushrine avataras
  • Neprisijungęs
  • Dalyvis
  • Gauta padėka 5
Įkeliu failiuką kaip tą Developer rast :) Ar aišku iš mano aprašymo kaip susikurt mygtuką? Nes šiame filmuke parodoma tik kur toks yra ;)

• Puslapis:
  • 1
Moderatoriai: bankeris
Puslapio sukūrimo laikas: 0.251 sekundžių