Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį. T. A. Edison

Sveiki, Svečias
Prisijungimo vardas: Slaptažodis: Prisiminti mane

TEMA: If funkcija kai reikšmė intervale

If funkcija kai reikšmė intervale prieš 4 m. 4 mėn. #1

• Liko
  • Liko avataras
  • Neprisijungęs
  • Veteranas
  • Žinutės: 55
  • Reputacija: 2
Sveiki,

niekaip nesumastau kaip teisingai užrašytu formulę: if(a3>602 ir <921;1;0)
Dėkui už pagalbą.
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

If funkcija kai reikšmė intervale prieš 4 m. 4 mėn. #2

• jakim
  • jakim avataras
  • Neprisijungęs
  • Auksinis narys
  • Žinutės: 194
  • Gauta padėka 91
  • Reputacija: 28
=IF(AND(A3>602;A3<921);1;0)
=LOOKUP(A3;{0;603;921};{0;1;0})
Paskutinis taisymas: prieš 4 m. 4 mėn. nuo jakim.
Jums padėkojo šie nariai: Liko

If funkcija kai reikšmė intervale prieš 4 m. 4 mėn. #3

• Liko
  • Liko avataras
  • Neprisijungęs
  • Veteranas
O ką lookup,e reiškia 0;1;0 ? Ir tie keisti skliaustai?

Taip pat dar vienas uždavinys kurį apeinu su if, tačiau turi būti paprastesnis sprendimas:
Gaunu tokius duomenys:
a1 b1 c1 d1 e1 f1
1 100 200 18 1 Žalia rūta
2 200 500 18 3 Raudona nosis
3 400 800 19 2 Žalia rūta
4 100 800 18 5 Raudona nosis
Man reikia, kad excelis pats išsijotu duomenis ir pats atliktu skaičiavimus. Pavadinimai ir jų kiekis kas kartą gali skirtis, tad nurodyti formulėje 'žalia rūta' ar 'raudona nosis' negalima.
Rezultate turi atrodyti taip:
1 100 200 18 1 Žalia rūta
3 400 800 19 2 Žalia rūta
=(100*200*1/10000)+(400*800*2/10000)
arba
2 200 500 18 3 Raudona nosis =200*500*3/10000
4 100 800 18 5 Raudona nosis =100*800*5/10000
=sum((200*500*3/10000):(100*800*5/10000))

Na va, tikiuosi suprantamai pavaizdavau. Prisegu pavyzdį, jame tikri duomenis, tad gal bus aiškiau.

Žodžiu man reikia, kad excelis sugrupuotu reikšmes ir kiekvieną reikšmių grupę susumuotu.
Didelis dėkui iš anksto.

Šis priedas svečiams yra nematomas. Norėdami pamatyti turite prisijungti arba užsiregistruoti.

If funkcija kai reikšmė intervale prieš 4 m. 4 mėn. #4

• ZygD
  • ZygD avataras
  • Neprisijungęs
  • Auksinis narys
  • Žinutės: 197
  • Gauta padėka 60
  • Reputacija: 20
jakim - žmogus IF nepasirašė, o tu jam duodi dar vingrybių visokių..
Liko - mano patarimas - nekreipk dėmesio į tuos neaiškius dalykus :) Ypač jei tau tinka paprastas IF. IF‘as daug praktiškesnis. Mandrų skliaustų tikrai nemanau, kad kada įsireiks, o Lookup - net nežinau, aš nenaudoju, vietoj jo naudoju Vlookup arba Hlookup :)
Jei visgi įdomu.. Į tuos skliaustus tiesiog įdėtos lentelės papunkčiui. Vieneri skliaustai – viena lentelė. Abeji skliaustai (lentelės) turi po vienodą kiekį narių, ir iš jų daromi pasirinkimai – jei tinka pirmas iš pirmos lentelės, tai atsakyme nurodomas tas pats pirmas iš antros lent., jei tinka antras iš pirmos, tai pateikiamas antras iš antros... Bet šitoje formulėje žaidžiama ant to, kad jei Lookup neranda tikslios riekšmės, tai "prigretina" ją prie mažesnės, bet kuo artimesnės reikšmės...
If visgi tikslesnis. Pvz atvejis, jeigu A3 būtų =602,5.

Dėl antro klausimo – prisegu workbooką.

Šis priedas svečiams yra nematomas. Norėdami pamatyti turite prisijungti arba užsiregistruoti.
Paskutinis taisymas: prieš 4 m. 4 mėn. nuo ZygD.

If funkcija kai reikšmė intervale prieš 4 m. 4 mėn. #5

• Liko
  • Liko avataras
  • Neprisijungęs
  • Veteranas
Aš irgi naudoju Vlookup, tačiau tikrai nesu pažangus excel naudotojas. Dėkui už paaiškinimus :)
Formulė kuria parašei atlieka didžiąją darbo dalį, dėkui už tai, tačiau kaip tuos rezultatus gauti tam tikroje lentelėje?
Prisegu papildyta pavyzdį. Apačioje nauji duomenys. Stulpeliuose pateikiama info nesikeičia, tačiau eilutėse duomenis kis nuolat.

If funkcija kai reikšmė intervale prieš 4 m. 4 mėn. #6

• ZygD
  • ZygD avataras
  • Neprisijungęs
  • Auksinis narys
  • Žinutės: 197
  • Gauta padėka 60
  • Reputacija: 20
Kaip tik šitam tikslui ir buvo sukurta Pivot Table :) Naudok antrą variantą :) Užtrukau apie 5 sekundes, ir galvoti visiškai nereikėjo:

Esu įsitikinęs, kad kitaip įmanoma, bet tai būtų daug sudėtingiau, jaučiu matricinės formulės turėtų įsidėti, arba daugiau papildomų stulpelių į tavo pagrindinę lentelę. O turint omeny, kad eilutėse pateikiamų vienetų skaičius kinta, tai ir formulės turėtų būti arba pastoviai koreguojamos pritaikant prie pakitusio stulpelio dydžio, arba užmestas fiksuotas daug didesnis stulpelio dydis, TIKINTIS, kad jis niekada nebus peržengtas.
Gal pagalvosiu apie tokį variantą, bet Pivot Table yra 100 kartų paprasčiau, nors tau iš pirmo žvilgsnio ir gali atrodyti sunku :) Visgi keliskart padaręs tikrai perprasi, o tas formules reiktų iš naujo vis perrašinėti, kas irgi užtruktų :)

Patikslinau duomenis ir pastebėjimą:
Pagrindinę lentelę turi suformatuoti kaip lentelę (Table) (užsideda spalvos - pažymi visą lentelę, Insert> Table). Tada darai Pivot. Tik tada galėsi drąsiai pridėti ir atimti eilutes, ir pivot duomenų atnaujinimas (ant pivot dešinys > Refresh) tau veiks normaliai. Net turint tai omeny, šitas būdas man patrauklesnis, negu sunkių formulių mąstymas :)

Paskutinis taisymas: prieš 4 m. 4 mėn. nuo ZygD.
Puslapio sukūrimo laikas: 0.414 sekundžių