Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį. T. A. Edison

Sveiki, Svečias
Prisijungimo vardas: Slaptažodis: Prisiminti mane
  • Puslapis:
  • 1

TEMA: =INDIRECT, Ką darau ne taip?

=INDIRECT, Ką darau ne taip? prieš 4 m. 1 mėn. #1

• a.zilvinas
  • a.zilvinas avataras
  • Neprisijungęs
  • Naujokas
  • Žinutės: 5
  • Reputacija: 1
Laba diena,

Iš karto atsiprašau jei tokia tema jau buvo, tačiau neradau forumo temų paieškos.

Nusprendžiau pasigaminti ddetalių duomenų bazę naudojant excel'i. Sistema paprasta (bent jau skamba paprastai). Pirmame sheet'e vyksta visas filtravimas, o likusiuose surašyta informacija. Viskas būtų lyg labai gerai jei ne viena problemėlė kurios jau savaite negaliu išspręsti. Naudoju tokią funkciją: =INDIRECT("'"&$D$1&"'!C8"). Langelyje D1 yra list tipo filtras pvz matricos, diskai, korpusai ir t.t. Ranka surašius visą eilutę viskas veikia puikiai, tačiau man reikia visą šį filtrą pratęsti žemyn ~250+ langelių kai padarau funkcijos (nežinau kaip tiksliai įvardinti) pratęsimą/kopijavimą man atvaizduoja buvusį rezultatą t.y. C8.

Taigi klausimas būtų toks: kaip padaryti, kad dauginant funkciją keistusi C8 reikšmė?

O gal aš tiesiog naudoju netinkamą ar pernelyg sudėtingą variantą?

Laukiu jūsų patarimų bei pasiūlymų.
Dėkui iš anksto.
Priedai:
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

=INDIRECT, Ką darau ne taip? prieš 4 m. 1 mėn. #2

• dll
  • dll avataras
  • Neprisijungęs
  • Moderatorius
  • Žinutės: 194
  • Gauta padėka 47
  • Reputacija: 20
Sveiki,

Nesu tikras dėl pasirinkto būdo naudoti INDIRECT visam šiam reikalui, bet Jūsų problemą išspręstų toks formulės patobulinimas įrašytas į C4 ar kitų stulpelių pirmas eilutes su duomenimis:

=INDIRECT("'"&$D$1&"'!C"&4+COUNTA($C$3:C3)-1)

Patobulinimas pačiame gale dėl nuorodos skaičiaus, kuris yra nurodomas pradinis (pavyzdžio atveju - 4), o paskui prie jo pridedamas skaičius, kuris gaunamas suskaičiavus, kiek įrašų jau yra viršuje ir atėmus vienetą (pirmąją pavadinimų eilutę).
Jums padėkojo šie nariai: a.zilvinas

=INDIRECT, Ką darau ne taip? prieš 4 m. 1 mėn. #3

• a.zilvinas
  • a.zilvinas avataras
  • Neprisijungęs
  • Naujokas
  • Žinutės: 5
  • Reputacija: 1
Dėkoju už pagalba. Padėjo ši funkcija.
  • Puslapis:
  • 1
Puslapio sukūrimo laikas: 0.379 sekundžių