Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį. T. A. Edison

MS Excel: Grupavimas Pivot Table

 

   Pastebėjau, kad nemažai žmonių privengia PivotTable siūlomo grupavimo įrankio, o "mieliau" vargsta formulėmis darydami reikšmių diapazonus. Mano nuomone, formulėmis aprašytas diapazonas gali praversti tik tuomet, kai jo žingsniai nėra vienodi, tačiau visais kitais atvejais dėl laiko, dinamiškumo ir galimybės sudaryti daugybę diapazonų pranašesnė PivotTable Grupavimo komanda.

 

   Kam reikalingas grupavimas praktikoje? Užduoties pavyzdys: turime 1000 pardavimų duomenis pagal pardavimo čekius, ir norime sužinoti kaip intervaluose kas 5 Lt pasiskirsto pirkėjų krepšelis, kad galėtume naudoti duomenis suteikiamos nuolaidos nuo pirkinių sumos skaičiavimui ir įsivertinimui. Kitas uždavinys iš tokių duomenų galėtų būti tiesiog sužinoti, kaip pasiskirsto pirkėjų krepšelis. Žinoma, čia galime tiesiog braižyti grafiką su 1000 reikšmių imtimi, bet jis tkrai neatrodys reprezentatyviai - todėl grupavimą naudojame ir kai norime paprasčiausiai sumažinti reikšmių imtį.

   Užduoties sprendimas greitas ir paprastas, o rezultatas turėtų būti panašus į šį (kairėje pusėje turime visą imtį, o dešinėje jau sugrupuotą):

 

   Kaip tai atlikti? Sukūriame PivotTable (suvestinę lentelę) ir atliekame sekančius veiksmus:

  1. į eilučių (kaip pavyzdyje) arba į stulpelių sritį įkeliame lauką su skaitinėmis reikšmėmis;
  2. pele pažymime bet kurį įkelto lauko elementą pačioje PivotTable lentelėje;
  3. vykdome komandą Grupuoti pažymėtą sritį. Kelias iki jos: PivotTable įrankiai -> Pasirinktys -> Grupuoti pažymėtą sritį (Grupavimas komandų grupėje);
  4. atsidaro grupavimo parinkčių langas, jame įvedame  duomenų intervalo mažiausią (Pradedant) ir didžiausią (Baigiant) reikšmes, bei Pagal reikšmėje nurodome kiekvieno diapazono dydį / žingsnį. Pagal pavyzdį, atitinkamai: Pradedant - 0; Baigiant - paliekame pažymėtą varnelę Automatiškai, tuomet išrenkama maksimali duomenų reikšmė (pažymėjus varnelę prie Pradedant būtų išrenkama minimali reikšmė); Pagal - 5.

   Grupuoti galime ir datos laukus. Tik čia 4 žingsnyje atidaromas šiek tiek kitos grupavimo pasirinkčių langas, kuriame:

  • taip pat nurodoma mažiausia ir didžiausia norimo analizuoti intervalo reikšmė, o pažymėjus varneles prie jų, automatiškai parenkamos mažiausia ir didžiausia reikšmės duomenyse;
  • toliau iš sąrašo pasirenkame pagal ką norime grupuoti, pavyzdžiui, dienas, mėnesius, ketvirčius, metus ar dienos laiką: valandomis, minutėmis ar sekundėmis. Galime pasirinkti ir kelis variantus kartu, pavyzdžiui, grupuoti pagal metus ir ketvirčius;
  • Pasirinkus grupavimą pagal dienas, galima nurodyti ir dienų intervalus, pavyzdžiui, pasirinkus intervalo dydį kas 7 dienas, galime gauti grupavimą pagal savaites.

   Datos grupavimo pavyzdžiai, pagal metus, mėnesius, ir pagal metus bei ketvirčius kartu:

   Sėkmės grupuojant!

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti